26/10/2022

Apple, USB-C'nin iPhone'a geldiğini doğruladı: 'Başka seçeneğimiz yok'

Sebep ne olursa olsun, USB-C sonunda iPhone'lara geliyor. Apple nihayet iPhone'larında Lightning'den USB-C bağlantı noktasına geçecek.

Şirket resmi olarak herhangi bir açıklama yapmadı, ancak dünya çapındaki pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı, The Wall Street Journal'dan Joanna Stern ile yaptığı röportajda bunu doğruladı.

Apple'ın USB-C'ye geçip geçmediği sorulduğunda Joswiak, "Tabii ki buna uymak zorunda kalacağız, başka seçeneğimiz yok" dedi.

Joswiak, Avrupa Birliği'nde ve Brezilya'da akıllı telefonlarda USB-C kullanımını zorunlu kılan yeni bir dizi düzenlemeye atıfta bulunuyor. Apple bu fikre uzun süre direndi, ancak şimdi AB 2024'ten itibaren yasayı uygulamaya başlayacağına göre, şirket AB'de iPhone satmaya devam etmek istiyorsa değişikliği yapmak zorunda kalacak.

Kullanıcılar için bu, ister Apple ister başka bir şirket tarafından yapılmış olsun, gadget'larının çoğunun aynı kabloyla şarj olacağı anlamına gelir.

Apple bu durumdan pek memnun değil. Joswiak, "Hükümetlerin bu kadar kuralcı olmaması için yaklaşımın çevresel açıdan daha iyi olacağını ve müşterilerimiz için daha iyi olacağını düşünüyoruz" dedi.

Ancak Joswiak'ın söylemeyeceği şey, geçişin tam olarak ne zaman olacağı. "Avrupalılar, Avrupalı ​​müşteriler için zamanlamayı dikte ediyor" dedi.

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler