Artılar EksilerTeknik ÖzelliklerVideoKutu İçeriğiDizaynEkranPerformansKameraBataryaDiğerKlavye ve TouchpadGürültü ve IsınmaHoparlörWebcamKalemGüvenlikKarar

13/6/2023

Samsung Odyssey OLED G9

Samsung Odyssey OLED G9, CES 2023 etkinliğinde sergilenen üst düzey oyun monitörlerinden biri. 49 inçlik geniş bir ekranı, canlı renkleri, yüksek çözünürlüğü, tepki süresi ve daha fazlasını sunarak gerçekten en sert oyun tutkunları için tasarlanmış bir monitör.

Artılar

Eksiler

Teknik Özellikler

Kutu İçeriği

Dizayn

Ekran

Performans

Kamera

Gündüz Çekimleri

No items found.

Gece Çekimleri

No items found.

Batarya

Güvenlik

Kalem

Klavye ve Touchpad

Gürültü ve Isınma

Hoparlör

Webcam

49 inçlik ekran boyutu, Dual Quad Yüksek Çözünürlük (5.120 x 1.440) ve 32:9 en-boy oranı kağıt üzerinde inanılmaz bir şekilde görünse de, kavisli yapı ile bunun neden bu kadar iyi çalıştığını anlıyoruz.

RGB aydınlatmalar güzel bir hava katmış. Odyssey OLED G9, CoreSync ve Core Lighting+ ile beklentileri karşılıyor. Basitçe söylemek gerekirse, monitörün arkasında farklı renklerle aydınlatılan bir halka bulunuyor ve dahil edilen uzaktan kumanda ile farklı efektler arasında geçiş yapabilirsiniz. Monitörü duvara yerleştirirseniz, renkleri üzerine yansıtır, bu da görsel olarak çekici bir dokunuş sağlar.

Bir dezavantaj olarak menü arayüzü biraz karmaşık. Birçok farklı seçenek olması hem etkileyici hem de karışık bir durumdur.

Odyssey OLED G9'u çalıştırmak için gereken birçok teknoloji bulunmaktadır. Neo Quantum Processor Pro aracılığıyla yerleşik AI yükseltme, görüntüleri analiz eder ve parlaklığı ayarlayarak kontrastı artırırken otomatik olarak yükseltir. Ayrıca AMD FreeSync Premium Pro, 99.3% renk gamı DCI-P3 ve DisplayHDR True Black 400 gibi özelliklere sahiptir, bu da oyuna diğer monitörlerin sağlayamadığı renk ve netlik patlaması sağlar.

Multi View kullanarak tek bir PC veya iki PC ile çift monitör kurulumu yapabilirsiniz ve ikincisi, HDMI 2.1 ve Display Port 1.4 desteği sayesinde gerçekleştirilebilir. Ekranı bölerseniz, her iki taraf için de çözünürlüğü yarıya indirir, ancak yine de etkileyici bir 2K çözünürlüğü sunar.

Samsung Odyssey OLED G9'un fiyatı oldukça yüksek. ABD'de 2.199,99 dolarlık bir perakende satış fiyatına sahip ve her ön siparişle birlikte 250 dolarlık Samsung hediye kartı verilmektedir. Satışa çıkış tarihi, ön sipariş dönemi olan 12 Haziran 2023 ile 25 Haziran 2023 arasında belirlenmiştir. Monitör başlangıçta ABD'de piyasaya sürülecek olup, İngiltere veya Avustralya piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz doğrulanmamıştır.

Diğer Özellikler

Son Karar

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler