17/3/2022

Google'ın McLaren sponsorluğu, Android robotunu ve Chrome tekerleklerini 2022 F1 arabasına yerleştiriyor

MCL36, 2022 için birkaç tanıdık logo ekliyor!

Formula 1: Drive to Survive'ın beşinci sezonu, ekip ve Google arasındaki yeni bir düzenleme sayesinde, McLaren Racing CEO'su Zak Brown'ın bir Chromebook veya Android tableti Tom Brady tarzında parçaladığı sahneleri içerebilir.

2020'de McLaren, güçlü özelliklere sahip birkaç siyah ve turuncu Android telefon üreten OnePlus ile yaptığı anlaşmadan çekildi, ancak yakın zamanda Pixel serisine benzer bir marka bilinci oluşturma alıştırmasının geleceğine dair bir işaret yok.

Bunun yerine, Google ve McLaren arasındaki yeni "çok yıllı" anlaşma, Lando Norris ve Daniel Ricciardo tarafından sürülen MCL36'yı markalaştırıyor, yarış kıyafetleri ve kaskları ve McLaren'ın 58 Numaralı McLaren MX Extreme E yarış arabası sürücüleri ve ekibinde bulunacak.

Bu resimlerde motor kapağı boyunca görünen Android logosunu görebilirsiniz, Google Chrome'un tanıdık renkleri 18 inç jantların kapaklarında açıkça görülebilir.

F1'de bu markalı jantlara aşina değilseniz, jant kapakları 2009'dan beri ilk kez yeniden piyasaya sürüldüğü için bu bir fırsat. Formula1.com tarafından belirtildiği gibi, kapaklar bu sezon tüm arabalara zorunlu bir ek ve 2000'lerin ortalarındaki bazı arabalarda görülenlerden daha basit bir tasarıma sahip olsalar da, daha yakın takip ve ideal olarak daha fazla geçiş fırsatı sağlamak için her arabanın yarattığı türbülansı azaltmak için yapılan değişikliklerin bir parçası.

Ayrıca McLaren'ın "Pist performansını artırmak amacıyla sürücüleri ve takımı desteklemek için antrenman seansları, sıralamalar ve yarışlar sırasında operasyonlarında 5G özellikli Android cihazlar ve Chrome tarayıcı kullanacağını" söylüyorlar. Brown yaptığı açıklamada, "Android ve Chrome gibi platformları operasyonlarımıza entegre ederek, ekibimiz performansa odaklanmak için daha iyi desteklenecek. Formula 1 ve Extreme E'yi kapsayan heyecan verici bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz."

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler