24/1/2023

Instagram'dan 'Sessiz Mod' özelliği

Instagram, yeni bir Sessiz Mod ile başlayarak kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış bir avuç özellik sunuyor. Araç, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin ayarı gibi çalışır. Aktif olduğunda, Instagram cihazınıza bildirim göndermez. Profilinizde ayrıca "sessiz modda" olduğunuza dair bir not görüntülenir ve size mesaj göndermeye çalışan herkes, müsait olmadığınızı belirten otomatik bir yanıt alır.

Sessiz Modu günün belirli saatlerinde otomatik olarak etkinleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu saatlerin dışına çıktığınızda, Instagram size bildirimlerinizin bir özetini gönderir. Sessiz Modu herkes kullanabilir, ancak şirket, gençlerin gece geç saatlerde yayınlarında gezinmek için çok zaman harcadıklarını fark etmeleri durumunda bu özelliği kullanmalarını isteyeceğini söylüyor. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'ta kullanılabilir.

Yeni modun yanı sıra Instagram, insanlara platformda gördükleri fotoğraflar ve videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış bir avuç özellik sunuyor. Özellikle, artık uygulamaya size önerilmesini istemediğiniz içerik türlerini söyleyebilirsiniz. Keşfet sekmesinden başlayarak, Instagram'ın içerik algoritmasını şekillendirmek için birden fazla kutucuk seçebilir ve "İlgilenmiyorum"a dokunabilirsiniz. Bunu yapmak, gönderileri aradığınızda gördüklerinizi de etkiler. Ek olarak, yorumlar ve doğrudan mesajlar için zaten mevcut olan bir özelliğin genişletilmesinde, içerik önerirken Instagram'ın filtrelemesini istediğiniz belirli kelimeleri, hashtag'leri ve emojileri listeleyebilirsiniz. Bu araca, uygulamanın gizlilik ayarlarının "Gizli Sözler" bölümünden erişebilirsiniz. Bir sınırlama, filtrelerin yalnızca uygulama hashtag'lerde ve başlıklarda listelediğiniz kelimeleri algıladığında çalışacak olmasıdır. Son olarak Instagram, yakın zamanda ebeveynlerin gençlerin uygulama ayarlarını görmelerine olanak tanıyan bir özellik eklediğini belirtiyor.

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler