20/6/2021

Snapchat Hız Filtresi Özelliğini Kaldırdı

Snapchat Perşembe günü yaptığı açıklamada, sosyal ağ kullanıcılarının ne kadar hızlı hareket ettiklerini paylaşmalarına izin veren tartışmalı bir özelliği kaldırdığını söyledi.

"Hız filtresi" olarak adlandırılan özellik, Snapchat kullanıcılarının hızlarını, daha sonra arkadaşlarına gönderebilecekleri bir görüntüde yakalamalarına izin vererek, tehlikeli şekilde dikkati dağılmış sürüş potansiyeli konusunda endişelere ve davalara yol açtı.

Özellik üzerindeki tartışmalar, Snapchat'in, hızı gösteren sayılarla resimleri artıran bir "filtreden" mesajlara eklenebilecek bir çıkartmaya değiştirmesine neden olmuştu.

Ana şirket Snap'in bir sözcüsü AFP sorgusuna yanıt olarak, "Hiçbir şey Snapchat topluluğumuzun güvenliğinden daha önemli değildir ve daha önce sürüş hızlarında filtreyi devre dışı bırakmıştık" dedi.

"Bugün çıkartma Snapchat kullanıcıları tarafından neredeyse hiç kullanılmamaktadır ve bunun ışığında onu tamamen kaldırıyoruz."

Ana şirket Snap, 2013 yılında tanıtılan özelliği uzun süredir savunuyordu.

Özelliğin Snapchat kullanıcılarını gösteriş için pervasızca hızlı sürmeye teşvik ettiği eleştirileri ve endişeleri karşısında Snap, bir NPR raporuna göre en yüksek hızı 35 mil / saat ile sınırladı.

Genç akıllı telefon kullanıcıları arasında popüler olan sosyal ağ Snapchat, Mayıs ayında dünyanın birçok yerinde artan büyümenin ortasında aylık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi.

Tekliflerini orijinal kaybolan mesajların ötesine taşıyan platform, daha önce aylık aktif kullanıcılar için bir rakam açıklamamıştı, ancak geçen ay 280 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi.

Snapchat'in çekiciliğinin çoğu, kullanıcıların kendi içeriklerine artırılmış gerçeklik eklemelerine ve alışveriş de dahil olmak üzere etkileşimler için teknolojiyi kullanmalarına olanak tanıyan "kamera" özelliğinden geliyor.

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler