18/1/2022

Wow Son Dakika! Microsoft Xbox, Blizzard'ı Satın Aldı!

Xbox, Call of Duty, World of Warcraft ve diğer birçok büyük oyun serisinin arkasındaki şirket olan Activision Blizzard'ı satın almak için 68.7 milyar dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Xbox Wire'da duyurulan anlaşma, Xbox'ın artık Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Diablo, Tony Hawk's Pro Skater ve çok daha fazlasının sahibi olduğu anlamına geliyor. Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, anlaşma kapandıktan sonra tüm Activision Blizzard şirketlerinin kendisine rapor vereceğini duyurdu.

Anlaşmanın ne kadar süreceği konusunda herhangi bir zaman çizelgesi verilmedi ve anlaşmanın resmi olarak onaylanmadan önce bir tekel oluşturup oluşturmadığı konusunda inceleme yapılması muhtemel. Spencer, Activision Blizzard'ın anlaşma tamamlanana kadar bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edeceğini doğruladı.

İşte Xbox Team'den yapılan açıklamanın tam metni:

Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft ve daha fazlasının yaratıcıları Team Xbox'a katılıyor
Ekip olarak, oyun oynama sevincini ve topluluğunu gezegendeki herkese yayma görevindeyiz. Hepimiz oyun oynamanın dünya çapındaki en canlı ve dinamik eğlence biçimi olduğunu biliyoruz ve oyunun mümkün kıldığı sosyal bağlantı ve arkadaşlığın gücünü deneyimledik.
Bu misyonu sürdürürken, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almayı kabul ettiğini duyurmak inanılmaz heyecan verici.
Activision Blizzard'ı oluşturan stüdyolar ve ekipler, on yıllar boyunca dünyanın her yerinden milyarlarca insandan büyük sevinç ve saygı kaynakları kazandı. Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software genelinde şaşırtıcı, yetenekli, kendini işine adamış insanlarla çalışma şansına sahip olduğumuz için inanılmaz heyecanlıyız. , Balyoz Oyunları, Bob için Oyuncaklar, Treyarch ve Activision Blizzard'daki her takım.
Bu işlem kapanana kadar Activision Blizzard ve Microsoft Gaming bağımsız olarak çalışmaya devam edecek. Anlaşma tamamlandığında, Activision Blizzard işi bana Microsoft Gaming CEO'su olarak rapor verecek.
Kapandıktan sonra, Xbox Game Pass ve PC Game Pass içinde, hem yeni başlıklar hem de Activision Blizzard'ın inanılmaz kataloğundan oyunlar olan mümkün olduğunca çok Activision Blizzard oyunu sunacağız. Ayrıca bugün Game Pass'in 25 milyondan fazla abonesi olduğunu da duyurduk. Her zaman olduğu gibi, Game Pass'e daha fazla değer ve daha fazla harika oyun eklemeye devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
Activision Blizzard genelindeki fantastik franchise'lar, Bulut Oyun planlarımızı da hızlandıracak ve dünya çapında daha fazla yerde daha fazla insanın telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları ve halihazırda sahip olduğunuz diğer cihazları kullanarak Xbox topluluğuna katılmasına olanak tanıyacak. Activision Blizzard oyunları çeşitli platformlarda oynanıyor ve ilerleyen zamanlarda bu toplulukları desteklemeye devam etmeyi planlıyoruz.
Bir şirket olarak Microsoft, hem çalışanlar hem de oyuncular arasında oyunun her alanına dahil olma yolculuğumuza kendini adamıştır. Bireysel stüdyo kültürlerine derinden değer veriyoruz. Ayrıca, yaratıcı başarı ve özerkliğin, her insana haysiyet ve saygıyla davranmakla el ele gittiğine inanıyoruz. Tüm ekipleri ve tüm liderleri bu taahhütte tutuyoruz. Proaktif katılım kültürümüzü Activision Blizzard'daki harika ekipleri de kapsayacak şekilde genişletmek için sabırsızlanıyoruz.
Dünyanın her yerinde, eğlence ve bağlantı için video oyunlarından daha heyecan verici bir yer yoktur. Ve oynamak için şu andan daha iyi bir zaman olmamıştı. Oyun keyfini ve topluluğunu herkese yayarken, Activision Blizzard'daki tüm arkadaşlarımızı Microsoft Gaming'de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler