Artılar EksilerTeknik ÖzelliklerVideoKutu İçeriğiDizaynEkranPerformansKameraBataryaDiğerKlavye ve TouchpadGürültü ve IsınmaHoparlörWebcamKalemGüvenlikKarar

21/7/2020

2020'nin En iyi Android Akıllı Telefonları (Şu ana kadar!)

2020 yılının ilk yarısında akıllı telefon üreticileri, COVID-19 pandemisine rağmen, bir çok yeni modeli piyasaya sürmeyi başardı. Yaptığımız araştırmalara göre, akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, Xiaomi, Samsung, Realme, Vivo, Asus, Apple, Sony, Lenovo, Motorola ve Huawei, 2020 yılının başından bu tarihe kadar, farklı segment ve modellerde, toplamda 268 akıllı telefonu piyasaya sürdü. Dolayısı ile seçenek çok. Eh seçenek çok olunca karar vermek de bir o kadar zor. Bizde size bu konuda yardımcı olmak istedik. Fiyat/performans, yazılım, tasarım ve işçilik kalitesi, itibar ve müşteri servis kalitesi gibi farklı kriterlerde, hangi akıllı telefonları seçebileceğinizi sizin için değerlendirdik. Eğer bu günlerde bir Android işletim sistemli akıllı telefon alacaksanız, yazımıza göz atmadan satın almaya gitmeyin deriz.

Artılar

Eksiler

Teknik Özellikler

Kutu İçeriği

Dizayn

Ekran

Performans

Kamera

Gündüz Çekimleri

No items found.

Gece Çekimleri

No items found.

Batarya

Güvenlik

Kalem

Klavye ve Touchpad

Gürültü ve Isınma

Hoparlör

Webcam

Günümüzde, akıllı telefon endüstrisi ve aynı zamanda tüketiciler olarak, "En iyi" sözcüğünü basit bir denklemin net cevabı olarak düşünüyoruz - daha çok daha iyi demek! Daha fazla kamera, daha fazla hafıza, daha fazla çözünürlük, daha daha daha! En pahalı olanın en iyi olduğunu düşünüyoruz.

Satın aldığınız akıllı telefon bazen ödediğiniz kadar, bazen ödediğinizden daha fazla, bazen de ödediğinize göre çok daha az beklentilerinizi karşılıyor. Küresel çapta yaşanan pandemi ise hemen hemen her markanın akıllı telefon fiyatlarını daha da yukarı çekti, özellikle de amiral gemisi telefonları!

Teknik verilerde en iyisi olarak gözüken bir akıllı telefon, sizin kriter ve beklentilerinize göre en iyisi olacağı anlamına gelmiyor. Bizde bu durumdan yola çıkarak objektif "En iyi" değerlendirmemizi, gerçek hayatta sıklıkla değişebilecek veya etkileyebilecek hususları göz önünde bulundurarak yaptık!

Neden ve nasıl karar verdik!

Karar vermemize yardımcı olması için, bazı ekstra soruları da kendimize sorarak "En İyi" Android akıllı telefonlarını belirlemeye çalıştık.

Akıllı telefon, saygın kanallar tarafından yaygın bir şekilde satılıyor mu? Cihazda arıza olması durumunda, akıllı telefon üreticisinin iyi bir müşteri hizmeti ve destek ağı var mı? Cihazda yazılımsal bir hata olması durumunda, üretici hataları ne kadar hızlı ve sık gideriyor? Aynı kullanıcı deneyimini ve özellikleri sunan başka seçenekler var mı? Fiyatı daha uygun mu? İşçilik ve yapım kalitesi nedir? İşletim sistemi ve güvenlik güncellemeleri sıklıkla yapılıyor mu? Akıllı telefonun kendi yazılımı nasıl? Kullanıcı dostu mu?

Genel olarak kazananı tayin ederken, objektif testlerimizin sonuçlarını, yukarıdaki soruların cevapları ile de birleştirdik ve kazananı belirledik!

2020'nin en iyi Android akıllı telefonu - Samsung Galaxy S20 Ultra

Tüm testlerimiz ve değerlendirmelerimiz sonucunda, Samsung'un sene başında piyasaya sürdüğü Galaxy S20 Ultra birinciliği bizce rahatlıkla kazandı.

Aslına bakarsanız, Teknoloji Kahini olarak kazanan OnePlus 8 Pro derdik, fakat yukarıda belirttiğimiz soruların bazılarında OnePlus, ne yazıkki S20 Ultra'nın gerisinde kaldı. Özellikle OnePlus akıllı telefon üreticisinin Türkiye'de olmaması ve cihazda teknik bir arıza olması durumunda müşteri hizmet ve desteğinin sınırlı olması(genellikle kurumsal olmayan), OnePlus'ın birinci kürsüsüne çıkmasını engelledi.

Samsung'un amiral gemisi S20 Serisi, hem teknik özellikleri, hemde bu özelliklere karşılık gelen mantıklı fiyatı kararımızda etkili oldu. Ayrıca Samsung'un düzenli bir şekilde her ay güvenlik yamaları yayımlaması, Türkiye'de saygın kanallar üzerinden satılması, iyi bir müşteri hizmeti sunması, yeterli teknik destek ağına sahip olması da Galaxy S20 serisinin, bizce birincilik kürsüsüne çıkmasını sağladı.

Her kategori için en iyi beş akıllı telefon ve üreticisi!

Tüm kategorilerde, hangi telefon ve marka merak ediyorsanız, aşağıdaki tablomuza bir göz atın!

Diğer Özellikler

Son Karar

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler