Artılar EksilerTeknik ÖzelliklerVideoKutu İçeriğiDizaynEkranPerformansKameraBataryaDiğerKlavye ve TouchpadGürültü ve IsınmaHoparlörWebcamKalemGüvenlikKarar

19/5/2021

Google I/O 2021'de Öne Çıkan Muhteşem Özellikler

Google I / O 2021 açılış konuşmasını tamamlandı, şirket Android'e gelen yeni bir görünüm, Google Workspace verimlilik paketine gelen bir dizi özellik ve hatta yapay zeka ile konuşma yapabilen bir uygulama dahil olmak üzere çok sayıda yeni özelliği duyurdu.

Artılar

Eksiler

Teknik Özellikler

Kutu İçeriği

Dizayn

Ekran

Performans

Kamera

Gündüz Çekimleri

No items found.

Gece Çekimleri

No items found.

Batarya

Güvenlik

Kalem

Klavye ve Touchpad

Gürültü ve Isınma

Hoparlör

Webcam

ANDROID 12 RADİKAL YENİ  GÖRÜNÜME

Google, Android 12'nin pek çok yeni değişiklikle yepyeni bir "Material You" tasarımına sahip olacağını açıkladı. Çok sayıda renk ve özelleştirme sunar ve yeni mobil işletim sistemi, duvar kağıdınızla daha iyi eşleşebilmek için sistem renklerini bile değiştirebilir. Ayrıca, yeni bir gizlilik panosu da dahil olmak üzere bazı yeni gizlilik özellikleri sunar. Bugün bir beta kullanıma sunulacak ve 11 cihaz üreticisinin telefonlarıyla çalışıyor.

GOOGLE, YENİ LAMDA AI DİL MODELİ

Google CEO'su Sundar Pichai, yeni LaMDA konuşma teknolojisi tarafından desteklenen bir yapay zeka ile sohbet eden birinin etkileyici (ancak önceden kaydedilmiş) demolarını gösterdi.

GOOGLE, WORKSPACE YENİ ÖZELLİKLER

Google, Workspace ofis yazılımı için ürünler arasında çalışmayı kolaylaştıracak yeni bir girişim olan "akıllı tuval" i duyurdu. Özellikler arasında, diğer Çalışma Alanı uygulamalarına bağlanmanıza ve doğrudan Google Doküman, E-Tablo veya Slayt'tan bir Meet görüntülü görüşmesi başlatmanıza olanak tanıyor.

GOOGLE VE SAMSUNG, WEAR OS İLE TIZEN'İ BİRLEŞTİRİYOR

Google, Wear OS'yi (artık sadece Wear olarak adlandıracağını duyurdu ve Samsung’un Tizen'inini birleşik bir platformda birleştirilecek. Bu, uygulamaların daha hızlı ve daha uzun pil ömrüne sahip olmasını sağlamayı amaçlıyor.

STARLINE PROJESİ SİZİN KARŞISINDA OTURAN KİŞİNİN 3B MODELİNİ YARATIYOR

Google, yüz yüze görüşme hissini yeniden yaratmak için karşınızda "oturan" bir kişinin gerçek zamanlı 3B modelini oluşturmak için yüksek çözünürlüklü kameralar ve derinlik sensörleri kullanan Project Starline'ı gösterdi.

GOOGLE FOTOĞRAFLAR, FOTOĞRAFLARI KİLİTLİ BİR KLASÖRDE SAKLAMANIZA İZİN VERECEK

Google, fotoğrafları telefonunuzdaki şifre korumalı bir alanda depolamanıza izin vermek için Google Fotoğraflar'a bir özellik ekledi.

ANDROID, DİJİTAL ARAÇ ANAHTARLARINI DESTEKLEYECEK, BÖYLECE ARACINIZIN KİLİDİNİ TELEFONUNUZLA AÇABİLECEKSİNİZ.

Google, Android 12'den başlayarak "belirli Pixel ve Samsung Galaxy telefonlarının" dijital araba anahtarı olarak çalışmasına izin verecek. Özellik, UWB ve NFC'yi desteklese de, BMW, şimdiye kadar Android’in dijital otomobil anahtarını desteklediği onaylanan tek otomobil üreticisi.

Diğer Özellikler

Son Karar

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler