Artılar EksilerTeknik ÖzelliklerVideoKutu İçeriğiDizaynEkranPerformansKameraBataryaDiğerKlavye ve TouchpadGürültü ve IsınmaHoparlörWebcamKalemGüvenlikKarar

29/4/2021

Ultra Hafif ve Güçlü Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360

Samsung, iki yeni Galaxy Book cihazını duyurdu: Galaxy Book Pro (normal kapaklı bir dizüstü bilgisayar) ve Galaxy Book Pro 360 (bir dokunmatik ekran dönüştürülebilir). Sırasıyla 999.99 $ ve 1.199.99 $ 'dan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı.

Artılar

Eksiler

Teknik Özellikler

Bu modellerin dördü de ya Core i5 ya da Core i7 ile birlikte gelir. Bunların tümü Intel’in Iris Xe entegre grafiklerini içerir - ayrı bir GPU seçeneği yoktur. Galaxy Book Pro 13, 8GB RAM ve 512GB'a kadar depolama alanı ile gelirken, Book Pro 15 16GB RAM ve 512GB depolama alanına kadar çıkıyor. Yanlarda Thunderbolt 4, bir USB Type-C, bir USB-A 3.2, bir ses jakı ve bir microSD alırsınız; 15 ayrıca bir HDMI bağlantı noktası ekler.

Kutu İçeriği

Dizayn

Bir diğer benzersiz özellik ise ağırlıktır. Bunlar yalnızca en hafif Galaxy Book değil, satın alabileceğiniz en hafif dizüstü bilgisayarlardan bazıları olacak. Pro 13 sadece 1,92 pound (0,87 kg). Pro 360 modelleri 2,29 pound'dan başlayarak biraz daha ağırdır, ancak dokunmatik ekranlı dönüştürülebilir modeller söz konusu olduğunda bu hala ultra hafif bir rakam.

Ekran

Bunlardan en önemlisi OLED ekran. Galaxy Book Pro ve Pro 360, Samsung’un ilk OLED Windows PC'leri. Özellikle, Galaxy Book Pro, Samsung'un standart "AMOLED" ekranına sahipken, Galaxy Book Pro 360, Samsung'un "Süper AMOLED" olarak adlandırdığı ekrana sahip. Aradaki fark, “Süper AMOLED” in entegre bir dokunma işlevine sahip olması. Samsung, normal bir OLED'den daha parlak ve güç açısından daha verimli olacağını söylüyor.

Samsung ayrıca bu ekranların standart LCD panellere göre daha az mavi ışık ürettiğini iddia ediyor. Bir "Akıllı Renk Motoru", yaptığınız göreve göre renk profilinizi ayarlayacaktır - böylece, bir film izlerken renkler daha canlı ve örneğin fotoğrafları düzenlerken daha gerçekçi olabilir. Her iki ekran da parlak ve biraz parlamayı önlüyorlar.

Performans

Samsung halihazırda ultra hafif Galaxy Book S ve QLED ekran donanımlı Galaxy Book Flex ve Galaxy Book Ion gibi birkaç Galaxy Book satıyor. Galaxy Book Pro, bu eski cihazların hiçbirinin doğrudan devamı değil ama Pro, daha önceki Galaxy Books'u öne çıkaran birkaç özelliği tek, üst düzey bir makinede birleştirmeye çalışıyor.

Kamera

Gündüz Çekimleri

No items found.

Gece Çekimleri

No items found.

Batarya

Güvenlik

Kalem

Son olarak, ilk kez yeni bir S Pen görüyoruz. Galaxy Book Flex'iyle gelen S Pen arasındaki fark, bunun 2,5 kat daha kalın olması. Samsung, bunun "daha gerçekçi bir yazma deneyimi" sağlayacağını söylüyor. Gerçek bir kaleme çok benziyor.

Yeni S Pen, Galaxy Book Pro 360 ile birlikte gelir fakat herhangi bir takma yeri olmadığı için kaybetmemeye dikkat edin.

Klavye ve Touchpad

Gürültü ve Isınma

Hoparlör

Webcam

Diğer Özellikler

Son Karar

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler