Artılar EksilerTeknik ÖzelliklerVideoKutu İçeriğiDizaynEkranPerformansKameraBataryaDiğerKlavye ve TouchpadGürültü ve IsınmaHoparlörWebcamKalemGüvenlikKarar

9/6/2021

2021'in En Yeni 5 Apple Özelliği - WWDC 2021

WWDC 2021; iOS 15, yeni macOS Monterey, FaceTime'da yapılan büyük iyileştirmeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere haberler ve duyurularla doluydu. İşte sizin için ilk 10 özelliği listeledik.

Artılar

Eksiler

Teknik Özellikler

Kutu İçeriği

Dizayn

Ekran

Performans

Kamera

Gündüz Çekimleri

No items found.

Gece Çekimleri

No items found.

Batarya

Güvenlik

Kalem

Klavye ve Touchpad

Gürültü ve Isınma

Hoparlör

Webcam

APPLE, YENİ BİR TAB TASARIMI VE TAB GRUPLARIYLA MAC ÜZERİNDE SAFARI'Yİ YENİDEN TASARLADI

Apple, Safari'yi sekmeler ve sekme grupları için yeni bir görünümle yeniden tasarladı. Ve iOS'ta, başparmağınızın daha kolay erişebilmesi için sekme çubuğu ekranın altına alındı. Web eklentileri iOS ve iPadOS'a da geldi.

IOS 15, FACETIME İÇİN BÜYÜK İYİLEŞTİRMELER, BİLDİRİMLERDEKİ GÜNCELLEMELER VE DAHA FAZLASI GETİRİYOR

Apple, FaceTime'da uzamsal ses, medyayı FaceTime'daki kişilerle sanal olarak paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir "SharePlay" özelliği, Mesajlar güncellemeleri, bildirimler için yeni bir görünüm, farklı "Odaklanma" ayarlama yeteneği gibi iyileştirmeler getiren iOS 15'i duyurdu. durumlar, Fotoğraflardaki Anılar güncellemeleri, hava durumu uygulamasında yeniden tasarım ve çok daha fazlası.

APPLE, FOTOĞRAFLARINIZDAKİ TÜM METİNLERİ OKUMAK İÇİN YAPAY ZEKAYI KULLANIYOR

Apple'ın yeni Canlı Metin özelliği, fotoğraflarınızdaki metni dijitalleştirecek ve bu, örneğin bir fotoğraftan metin kopyalayıp yapıştırmanıza veya fotoğraftaki bir telefon numarasını aramanıza izin verecek.

IPADOS 15 WIDGET'LARI ANA EKRANA EKLEMENİZE ARTIK İZİN VERECEK VE ÇOKLU GÖREV YAPMAYA İMKAN TANIYACAK.

Apple, iPadOS 15 ile, ana ekrana widget'lar eklemenize ve geçen yıl iOS 14 ile iPhone'da kullanıma sunulan uygulama kitaplığına erişmenize izin verecek. Apple ayrıca, uygulamalarınızı yönetmeyi kolaylaştıran yeni kontrollerle çoklu görevde iyileştirmeler sunuyor ve Swift Playgrounds ile uygulamalar geliştirebileceksiniz.

APPLE'S SIRI, CİHAZ ÜZERİNDEN KONUŞMA TANIMA İLE İNTERNET BAĞLANTISI OLMADAN SONUNDA ÇALIŞACAK VE SIRI, ÜÇÜNCÜ PARTİ CİHAZLARA DA GELİYOR

Apple, Siri'nin cihazdaki ses isteklerini işlemesine izin verecek, yani ses web üzerinden gönderilmeyecek ve Siri, çevrimdışıyken birçok isteği kabul edecek. Apple, WWDC sırasında yaptığı açıklamada, üçüncü taraf aksesuar üreticilerinin cihazlarına Siri eklemesine izin vereceüini duyurdu. Şirket, sunumunda bunu bir Ecobee termostatında gösterdi.

Diğer Özellikler

Son Karar

Yorumlar

Haber Listesine Abone Ol Tüm İncelemelerTüm Haberler